+90 800 - 211 01 05 
  Sayfayı yazdır
Yirmi ülkelik dünya turu!
KAISER+KRAFT dünya çapında

KAISER+KRAFT dünyanın her yerinde evinde. Küresel bir şirket olarak 20 şubemizle size dünya çapında hizmet sunuyor ve istek ile taleplerinize doğrudan yerinde cevap veriyoruz. Bölgeye ve bölgenin sahip olduğu kültüre yakın olmamız, üstün kaliteli hizmetler sunabilmeniz açısından hayati önem taşır. Sadece ve sadece müşterilerini ve yerel ile bölgesel zorlukları tanıyanlar bu sorunların üstesinden gelebilir ve uluslararası standartlarda bireysel olduğu kadar ülkeye özgü çözümler sunabilir.

Bizimle küçük bir dünya turuna çıkmaya ne dersiniz? Bu ülkelerin tamamı hakkında ilginç olduğu kadar dikkat çekici bilgiler öğrenmeye hazır mısınız?

KAISER+KRAFT ile bu ülkeleri daha yakından tanıyın.

 

Willkommen in Deutschland.

Şair, düşünür ve bira ustalarının ülkesi Almanya! En çok ziyaret edilen turistik mekanın Köln Katedrali olduğunu biliyor muydunuz? Peki, en büyük "Signal Iduna Park" stadının Dortmund'da bulunduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca şirket merkezimiz de Stuttgart'da, Presselstraße 12'de bulunuyor! Buranın dili ile "Hallöle"!

1945: KAISER+KRAFT Almanya' nın kuruluşu.
 

Grüezi in der Schweiz.

Resmi olarak İsviçre Konfederasyonu olarak da anılan ülkemiz çikolatası, peyniri ve "Chrüterchraft" şekerleri ile tanınır. Ülkemizde Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Reto-Romanca dillerinin yanı sıra bir de İsviçre-Almancası konuşuluyor.

1974: KAISER+KRAFT İsviçre' nin kuruluşu.

 

Servus in Österreich.

Ülkemizin %60'lık bölümünü dağlık alanların oluşturduğunu biliyor muydunuz? Tiroler Zentralalpen, Hohe Tauern ve Niedere Tauern, Kuzey Kalkalpen, Güney Kalkalpen ve Wienerwald gibi Doğu Alpler'in büyük bir kısmı ülkemizden geçiyor ve bu nedenle sık sık Alpler Cumhuriyeti olarak da anılıyoruz.

1983: KAISER+KRAFT Avusturya' nin kuruluşu.

 

Welcome to Great Britain.

Evet, doğru biliyorsunuz. Kraliçemiz Her Majesty ile gurur duyuyoruz. Bu nedenle kraliyet ailesinin bir ferdinin resmini taşıyan mektup pullarını ters yapıştırmak bile ülkemizde pek hoş karşılanmıyor. Ayrıca, "Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrn drobwllllantysiliogogogoch" gibi duyar duymaz yüzünüzde bir gülümsemeye neden olacak şehir ve kasaba isimlerine de sahip olduğumuzu biliyor muydunuz? Bu şehir, Avrupa'nın resmi olarak en uzun ismine sahip yerdir ve Wales'in de en meşhur kasabasıdır. Şaşırtıcı değil mi?

1974: KAISER+KRAFT Büyük Britanya' nin kuruluşu.

Belçika'ya hoş geldiniz.

Üç dile, on bir milyon nüfusa ve sayısız lezzet ile görülmeye değer turistik yerlere sahibiz. Doğal olarak en ünlü yiyeceklerimiz arasında geleneksel olarak iki kez sığır yağında kızartılan patateslerimiz yer alıyor. 1000'in üzerinde bira çeşidinin yanı sıra aydınlatılmış otobanların ve aralarında Tintin ve Lucky Luke gibi çok ünlü kahramanlar bulunan çizgi romanlarının ana vatanıyız.

1975: KAISER+KRAFT Belçika' nin kuruluşu.

 

Bonjour de France.

Aşk, romantizm, parfüm, mavi sahil, Fransızca film, büyük yazar ve filozoflara ev sahipliği yapan benzersiz ülkemiz Fransa … Fransızlar hem ülkeleri hem de kültürel çeşitlilikleri konusunda kendileriyle gurur duyuyor. Ancak, "boşver gitsin" anlamına gelen "Laisser-faire" felsefemiz bile tren garlarında anlamını yitiriyor. 1910 yılından kalan resmi yasalara göre aşık çiftlerin burada öpüşmesi bile yasak! Şansa günümüzde artık kimse bunun için cezalandırılmıyor. O zaman: "Bisous pour vous!"

 

1973: Fransa'da Frankel' in kuruluşu.

 

Welkom in Nederland.

Hollandalılar gerçekten de "alçak". Ülkenin dörtte birlik bölümü gerçekten de deniz seviyesinin altında bulunuyor. Örneğin; Schiphol havalimanı bu seviyenin 4,5 metre altında yer alıyor. Peki, lalelerin aslında Hollanda'dan gelmediğini biliyor muydunuz? Bugün dünyanın en büyük lale üreticisi olmamıza rağmen, laleler aslında Türkiye'den geldi. Hollandacada kullanmış olduğumuz "Tulpe" kelimesi bile "Türban"dan geliyor.

1967: Hollanda'da Vink en Zonen' in kuruluşu.

 

Bienvenido a España.

Yeteri kadar meşhur olduklarından dolayı artık güneş, sahil ve denizlerimizden bahsetmiyoruz. Peki, Avrupa'nın "izole edilmiş yegane dili" ülkemizde konuşulduğunu biliyor muydunuz? İspanya'nın aynı zamanda 4. resmi dili olan bu dil Baskҫadır. İlginç olan taraf ise, günümüze kadar bu dilin başka bir Baskҫa veya dil ailesi ile akrabalığa sahip olduğu kanıtlanamamıştır. Tüm dil bilimcilerini heyecanlandıran bir gerçek.

1989: KAISER+KRAFT İspanya' nin kuruluşu.

 

Benvenuto in Italia.

İtalya'da sadece İtalyanca mı konuşuluyor sanıyorsunuz? Tabii ki de hayır. Resmi dillerimizin yanı sıra bölgesel Almanca, Fransızca, Ladin, Romanşça ve Slovence dilleri de konuşulmaktadır. Azınlıkta olsa bile Arnavutça, Katalanca, Yunanca, Hırvatça, Arpitanca, Friulian, Oksitanca ve Sardunya dilleri de kullanılmaktadır. Burada dillerin adeta renkli bir karışımını görebilirsiniz … en güzeli ise, bu kadar farklı dilin konuşulmasına rağmen herhangi bir dil karmaşası yaşanmamasıdır; ancak, trafikten aynı şekilde bahsetmek imkansız …

 

1986: KAISER+KRAFT İtalya' nın kuruluşu.

 

Vítejte v České republice.

Pilsen'den gelen "Plzenský Prazdroj" – Pilsner Urquell, Budweis'den gelen "Budvar" – Budweiser ve Prag'dan gelen "Staropramen" ile Brünn'den gelen "Starobrno" gibi bira markalarımız sadece tüm dünyada tanınmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en iyi biraları arasında da sayılıyor. Bu dili konuşuyorsanız "Jedno pivo prosím!" demeniz yeterli. Çok kolay değil mi? Ama bu dili konuşmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Şu cümleyi bir okumayı deneyebilirsiniz: "Tri sta tricet tri stríbrných stríkacek stríkalo pres tri sta tricet tri stríbrných strech" (333 gümüş su fıskiyesi, 333 gümüş çatı üzerine fıskiyeliyor).

1993: KAISER+KRAFT Çek Cumhuriyeti' nın kuruluşu.

Bem-vindo a Portugal.

Avrupa'nın en batısında bulunan bu ülkenin Yakın Doğu ile nasıl bir bağlantısı olabilir ki? Tarihleri aynı izleri paylaşıyor: Bunun için Lizbon ve güney bölgemizde karşınıza çıkan 500 yıllık kasaba ve şehir isimlerine bakmanız yeterli. Lizbon'un kuzey doğusunda bulunan "Algueirão" şehri buna iyi bir örnek. "Algarve" kelimesi, Arapçadaki "Al-Gahrb" kelimesinden gelir ve "Batı" anlamını taşır. Eski zamanlarda bu şehir için "Algarbien" adı da kullanılıyordu.

2001: KAISER+KRAFT Portekiz' ın kuruluşu.

 

Witamy w Polsce.

Sadece Finlandiya'nın Polonya'dan daha fazla göle sahip olduğunu biliyor muydunuz? Gerçekten de dünyanın en çok gölüne sahip ülkeler arasında yer alıyoruz. 100 km²'den geniş alanları kaplayan en büyük göllerimiz arasında Masuren'deki Sniardwy (Spirdingsee) ve Mamry (Mauersee) ile Pommern'deki Jezioro Lebsko (Lebasee) ve Jezioro Drawsko (Dratzigsee) yer alıyor. Ayrıca, "Bagel" ekmeği Amerika'dan değil, Krakau'dan gelir; "Beygls"ler 17. yüzyıldan bu yana ülkemizde tüketiliyor.

1992: KAISER+KRAFT Polonya' nın kuruluşu

 

Szép jó napot kívánunk Magyarországon!

Budapeşte şehrimiz, Art nouveau tarzındaki binaları, Tuna nehri, kaplıcaları ve kahvehane kültürü ile Doğu Avrupa'nın en güzel şehirleri arasında sayılır. Evet, kahvehane kültürü gerçekten de çoğu insanın düşündüğü gibi Viyana'dan değil, buradan gelmektedir. Bunun sebebi ise eski Avusturya-Macaristan'ın sahip olduğu ikili monarşidir. Avusturyalılar bizden kopya çekerek bu kültürü kendi kültürlerine uyarladı. Örneğin, Gerbeaud am Vörösmarty tér 7 adresinde bulunan kahve, zamanında tüm Avrupa'nın en büyük ve gelenekse kahvehaneleri arasında yer alıyor ve üst düzey insanlara hizmet sunuyordu.

1990: KAISER+KRAFT Macersitan' ın kuruluşu.

 

Vítame Vás na Slovensku.

Slovakya'nın başkenti nedir? Güzel bir soru çünkü uzun bir zaman boyunca bunun cevabını biz bile bilmiyorduk. Bratislava! Braslavespurch veya Brezalauspurc olarak da bilinen bu şehir, Matthias Corvinus döneminde Istropolis olarak da adlandırılıyordu. Macarca Pozsony, Latince Posonium ve Almanca Pressburg olarak biliniyor. Tüm bunların yanı sıra Brezesburg, Preslawaspurch, Brezizbuch und Bresbuch, Prešporok, Prešporek und Prešpurk, Wilsonovo ve Blava olarak da anılıyor … bitti!

2007: KAISER+KRAFT Slovakya' nın kuruluşu.

Lepo pozdravljeni v Sloveniji.

Slovenya, otomobilinizin benzin lambası yanmasına rağmen kolayca geçebileceğiniz kadar küçük bir ülkedir. Ancak, bunun sizi yanıltmasına asla izin vermeyin: Alpleri, Akdenizi, Panoniyen Ovasını ve Karst dünyasını bir araya getiren tek Avrupa ülkesiyiz. Dünya çapında tanınan her elli hayvan ve bitki türünden birini ülkemizde bulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra 3 bölge parkına, 52 doğa koruma alanına, 44 koruma parkına, 1217 tabiat anıtına, 26 doğal 2000 kuş koruma bölgesine ve 260 doğal 2000 FFH bölgesine sahibiz. Uzun lafın kısası: Küçük olabiliriz ama sürprizlerle doluyuz!

2012: KAISER+KRAFT Slovenya' nın kuruluşu.

Dia duit ó Éirinn.

İrlanda'nın en ünlü perileri arasında "Leprechaun" olarak bilinen altın dolu kazana sahip yeşil bir cüce yer alıyor. İrlanda arpının yanı sıra bu küçük ve yeşil cüce de sık sık ülkemizin bir simgesi olarak kullanılıyor. Efsaneye göre her gök kuşağının ucunda bir kazan dolusu altın bulunuyor ve sadece yeşil cücenin sırrını ortaya çıkaranlar bu altın kazana sahip olabiliyor. Ancak, bugüne kadar kimse bu sırrı çözme konusunda başarılı olamamıştır. Ülkemiz aynı zamanda manzaraları, biraları ve İrlanda viskisi ile de ünlüdür. Belki de "Leprechaun"u bulmanız için gerekli yardımı viskiden de bulabilirsiniz. Ne de olsa Santranç Ustası Joseph Henry Blackburne göre viski yaratıcılığınızı geliştiriyor.

2001: KAISER+KRAFT İrlanda' nın kuruluşu.

 

Добро пожаловать в Россию.

Rusya, dünyanın en büyük ülkesi olmasının yanı sıra on bir saat dilimi ve iki kıtayı kapsamaktadır. Dünyaca ünlü Moskova ve St. Petersburg metropollerimize ek olarak ülkemizde nüfusu bir milyonu aşan ondan fazla şehir daha bulunuyor. Ülkemizi daha yakından tanımak isteyenlere Trans-Sibirya trenlerini kullanmalarını ve Moskova'dan başlayarak Wladiwostok şehrine kadar altı günde 7000 km'yi geride bırakan bu yolculuğa katılmalarını öneririz. Bu Trans-Sibirya trenleri toplamda 89 şehirden, aralarında Wolga ve Ob bulunan 16 büyük nehirden, 207 km'lik Baikalsee sahilinden geçmektedir. Arkanıza yaslanın ve Rusya'yı daha yakından tanımaya hazır olun.

2010: KAISER+KRAFT Rusya' nın kuruluşu.

 

Türkiye'ye hoş geldiniz.

Bir ülke, iki kıta. Türkiye'nin büyük bir kısmı Asya kıtasında bulunurken, %3'lük bir bölümü Avrupa'da bulunuyor. Her iki kıta arasındaki sınırı ünlü boğazımız çizer ve büyük bir kısmı, 1970'lerde iki milyondan günümüzde on dört milyon nüfusa ulasan İstanbul sehrine ev sahipliği yapar. Şehrimiz, 1453 yılına kadar Bizans ve 1923 yılına kadar da Osmanlı başkenti olarak ün salmıştır. Türkler olarak aslında çoğunlukla Türk kahvesi değil, ince belli bardaklarda çay içmeyi tercih ediyoruz. Daha fazla içmek istemediğimizde ise bardağın üzerini kaşığımız ile kapatıyoruz. Ülkemizin kişi başına çay tüketiminde dünya lideri olduğunu biliyor muydunuz?

2005: KAISER+KRAFT Türkiye' nin kuruluşu.

 

Dobro došli u Hrvatsku.

Yunanistan, İsveç ve Finlandiya'dan sonra en çok adası bulunan bir başka Avrupa ülkesi de biziz: 1778 km uzunluğundaki kıyı şeridimiz boyunca 1244 adamız bulunuyor. Günümüzde kullanılan kravatlar da Hırvatistan'dan geliyor: Fransızcanın “Cravate” sözcüğünden devşirilen bu sözcüğün kökeni “à la Croate”ye kadar uzanıyor ve kısacası Hırvat usulüne uygun olarak kullanılan uzun uçlu mendil anlamına geliyor. Ayrıca, “Games of Thrones” dizisinin bazı bölümleri Dubrovnik'te çekildiğini biliyor muydunuz? Peki, sadece rüzgar ve dalgalardan faydalanarak “müzik üreten” dünyanın ilk deniz orgunun Zadar ve eşlerin şaşalı günlerini hatırlatan “Bitmiş İlişkiler Müzesi”nin de Zagrep şehrinde bulunduğunu biliyor muydunuz? Tabii Paklenica'nın kayalık bölgelerinde çekilen “Kızılderililerin isyanı” film serilerini de unutmamak gerekir. Dünyaca bilinen ve UNESCO tarafından dünya mirasları arasında anılan 92 adet büyüleyici şelaleye sahip Plitvitze Gölleri de gönüllerde ayrı bir taht kurmuş durumda. Keşfedilecek o kadar çok şey var ki, en iyisi bizim mağazamızdan başlayalım.

2016: KAISER+KRAFT KAISER+KRAFT Hırvatistan'ın kuruluşu.

 

SİZİN ÜLKENİZDE KAISER+KRAFT BULUNMUYOR MU?

O zaman Export Mağazamızı ziyaret etmeye ne dersiniz? "İşletme için herşey" kataloğumuzu size de istek üzerine hava, deniz veya kara yolu aracılığıyla memnuniyetle ulaştırırız. Siz de 35.000'in üzerinde üstün kaliteli ürünlerin, zamanında teslimatın ve hizmet avantajlarının keyfini çıkarın.

Ürün karşılaştırması