+90 800 - 211 01 05 
  Sayfayı yazdır

HAYATIMIZIN GELECEĞİ, BİZİM GELECEĞİMİZ.

Doğaya, insanlara ve çevremize gösterdiğimiz sorumluluk bilinci.

Uzun vadeli, etkili, derin, güçlü, süreklilik, kalıcı, devamlı ve umut verici. Tek bir kelimeyi açıklayan tek bir kelime: Sürdürülebilirlik. Ancak, bu kadar karşılığı olmasına rağmen bu kelimenin hak ettiği değeri yine de görmediğini düşünüyoruz.

Sorumluluk almak ciddi bir iştir. Biz bu sorumluluğu doğa, insanlar ve çevremiz için gönüllü olarak üstleniyoruz. Bunu da en küçük işlerimizden en büyük işlerimize kadar çalışmalarımızın her alanında gösteriyoruz. Ürettiğimiz her bir ürünün bir önceki üründen daha çevreci olmasına, iç ve dış faaliyetlerimizin çevre üzerindeki etkisinin asgari düzeyde tutulmasına ve bu sayede herkes için daha çevre dostu standartlar getirilmesine önayak oluyoruz. Personelimizin huzuru ve gelişimi için durmaksızın faaliyetler yürütüyoruz. Ayrıca, ortak ve tedarikçilerimizin de bunun için elinden gelenleri yapmalarını istiyoruz; onların da aynen bizim gibi çalışan ile şirket, çevre ile iklim koruması ve hakkaniyet ile açıklık arasında bağ kuran örnek birer şirket olmasını istiyoruz. Tüm bunların yanı sıra sürdürülebilirlik konusuyla yakından ilgilenen en önemli işletme ağlarından biri olan "Birleşmiş Milletler Global Compact"ın en önemli on tanınmış prensibini yerine getiriyoruz. Dünya çapında üyeleri olan bu birliğin bir parçası olduğumuzdan insan hakları, çevre koruması, ticari faaliyetlerimizde uyguladığımız çalışma standartları ve yolsuzlukla mücadele çalışmaları gibi konulara büyük önem gösteriyor ve bu alanlarda ciddi çalışmalar yürütüyoruz.

Bu nedenle ne yaparsak yapalım, neyi planlarsak planlayalım daha dikkatli çalışıyor, çevremizi daha fazla dinliyor, daha titiz davranıyor ve yaptığımız işlerin sonuçlarını daha dikkatli bir biçimde değerlendiriyoruz. Buna kısaca SCORE da diyoruz: Sürdürülebilir Kurumsal Sorumluluk. Bu program sayesinde katma değer yakalamak ve KAISER+KRAFT'ın sürdürülebilirliğini altı açıdan iyileştirmek amacıyla 2011 yılından bu yana birçok başarı ve yeniliğe imza attık:

SCORE programı kapsamında sorumluluğumuzdan asla vazgeçmiyor, her yıl yeni hedefler belirliyor, mevcut süreçlerimizi değerlendiriyor ve daha iyisini yapabilmek için sürekli olarak kendi motivasyonumuzu arttırıyoruz. Ancak bu sayede daha "yeşil" bir geleceğin temelleri için gerçekten bir şeyler yapmış oluyoruz.

Mark Twains'in de dediği gibi: "Geleceği tabii ki de umursuyoruz. Hayatımızın geri kalanını bu gelecekte yaşayacağız."

* Burada bahsi geçen alanlar, Global Compact'ın kabul gören on temel prensibinden yola çıkılarak belirlenmiştir.

Anasına bak, kızını al.

Etkinliklerimiz, rakamlarımız, verilerimiz ve yaptıklarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. TAKKT* Raporu, Sürdürülebilirlik 2017.

Takkt Sustainability Report 2018 *KAISER+KRAFT EUROPA, TAKKT AG'nin %100 bağlı bir kuruluşudur.
Ürün karşılaştırması