+90 800 - 211 01 05 

Marka seçimi

Seçimi daralt
(çoklu seçim yapmak mümkün)

Fiyat net

Fiyat net sınırla

-
Marka
İskelet tipi
Kategori
Kolçak tipi
Oturak eğim ayarı
Oturak genişliği
Oturak mekanizması
Oturma yeri ve arkalık malzemesi
Renk
Yükseklik ayar aralığı
 

Yazı masası sandalyeleri ve patron koltukları

Yazı masası sandalyeleri ve patron koltukları ile sağlıklı bir duruşa kavuşun: Günümüz çalışanlarının birçoğu uzun saatlerce yazı masası başında çalışıyor. Bu nedenle çalışırken oturup oturmadığınız değil, nasıl oturduğunuz sorusu önem kazanıyor. Siz de hemen şimdi bir yazı masası sandalyesi veya patron koltuğu sipariş ederek esnek ve sağlıklı bir oturma çözümüne kavuşabilirsiniz.
115 ürün bulundu
| | |
Net
2.535,- TL
Net
1.775,- TL
Net
1.750,- TL
Döner operatör sandalyesi
döner ofis sandalyesi
Net
adet ve üzeri 4.410,- TL
Topstar - Döner koltuk
suni deri / mikro fiber
Net
1.545,- TL
Topstar - Döner ofis sandalyesi ERGO POINT SY
yüksekliği ayarlanabilir ergonomik arkalık ile
Net
1.130,- TL
Topstar - Döner ofis sandalyesi WELLPOINT 30 SY
form köpüğü döşemeli yüksek sandalye
Net
1.130,- TL
Topstar - Döner ofis sandalyesi ALUSTAR BASIC
koltuk bağlantısı için alüminyum tokalı
Net
1.550,- TL
Topstar - Döner ofis sandalyesi X-PANDER
elastik lastik bantlı file arkalık
Net
1.625,- TL
Topstar - Döner ofis sandalyesi AIR SYNCRO
dolgulu yan parçalı file arkalık
Net
2.110,- TL
Topstar - Döner ofis sandalyesi PROFI NET 11
Softpad döşemeli yüksekliği ayarlanabilen kolçaklar
Net
2.995,- TL
Net
1.355,- TL
Topstar - SITNESS 10 döner ofis sandalyesi
ortopedik oturma yüzeyi, kolçaklar dahil
Net
1.355,- TL
Net
2.795,- TL
Topstar - SITNESS 60 döner ofis sandalyesi
havalandırmalı arkalık, kolçaklar dahil
Net
3.250,- TL
Topstar - Patron koltuğu RS1
kinematik sallanma mekanizmalı
Net
2.645,- TL
Topstar - Patron koltuğu LEAN ON
mükemmel kapitone yastıklı
Net
4.165,- TL
Net
1.790,- TL
Net
2.025,- TL
Net
adet ve üzeri 2.245,- TL
Topstar - Standart döner sandalye
kolçaksız, arkalık 450 mm
Net
adet ve üzeri 713,- TL
Net
adet ve üzeri 2.035,- TL
Net
adet ve üzeri 2.035,- TL
Net
adet ve üzeri 2.035,- TL
Net
2.070,- TL
Topstar - BIGSTAR20 operatör döner sandalyesi
nokta senkron mekaniği, taşıma kapasitesi 150 kg
Net
3.190,- TL
Topstar - CHAIRMAN döner koltuk
arkalık yüksekliği 780 mm
Net
2.500,- TL
Net
adet ve üzeri 2.745,- TL
Net
adet ve üzeri 2.580,- TL
Net
adet ve üzeri 3.045,- TL
Net
adet ve üzeri 3.440,- TL
Net
adet ve üzeri 3.045,- TL
Net
adet ve üzeri 3.440,- TL
Net
adet ve üzeri 3.610,- TL
Net
adet ve üzeri 3.610,- TL
Net
adet ve üzeri 4.010,- TL
Alış-veriş rehberi kategorisi Yazı masası sandalyeleri ve patron koltukları
115 ürün bulundu
Yazı masası sandalyeleri ve patron koltukları nedir?
  • Yazı masası sandalyeleri tekerlekler, arkalık ve kolçaklar ile birlikte sunulan ürünlerdir. Bu sandalyelerde sadece oturak yüksekliğini değil, arkalık yüksekliğini ve eğimini de ayarlamanız mümkün.

  • Patron koltukları ise geleneksel sandalyelere kıyasla daha büyük ve daha geniş ofis sandalyeleridir. Daha kalın döşemelere sahip olan bu sandalyeler oldukça konforlu olmasına rağmen sağlığı teşvik edecek pek de özelliğe sahip değildir.

  • ''24 saat koltukları'' olarak da bilinen operatör döner sandalyeleri ise çoğunlukla bir baş desteği ve pnömatik arkalık ile birlikte sunuluyor. Bu arkalık omurga hizasında bir havalı kıvrıma sahiptir. Bu sayede uzun saatlerce çalışmanıza rağmen sırtınızı koruyabilir ve rahat bir şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz.

  • Çalışma sandalyeleri ise genellikle üretim veya laboratuvar gibi ortamlarda tercih ediliyor ve dezenfeksiyon maddesine karşı dayanıklılık gibi özel ihtiyaçları karşılıyor. Esnekliğe büyün önem veren bu sandalyeler amacına uygun olarak herhangi bir kolçak donanımı içermiyor. Ancak, siz yine de kolçaklara mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Hiç sorun değil! Sanal mağazamızı ziyaret ederek kolayca kolçaklar sipariş edebilirsiniz.


Doğru ürün seçimi esnasında nelere dikkat edilmeli?

Aslında çok basit! Yazı masası başında ne kadar çok zaman geçiriyorsanız, yazı masası sandalyesinin sahip olması gereken gereksinimler de bir o kadar yüksektir. Vücudunuza binen yük ne kadar yüksekse, sandalyenizin oturduğunuz esnasında sağlaması gereken özellikler de bir o kadar yüksektir. Bunun için çalışma şeklinizi de dikkate almanız gerekiyor: Sonuç olarak gün içerisinde arkasına yaslanarak telefon görüşmeleri gerçekleştiren ve bilgisayar başında çalışan kişiler farklı özelliklere ihtiyaç duyar.Genel olarak tüm yazı masası sandalyeleri ayarlanabilir kolçaklara ve arkalıklara sahip olmalıdır. Ancak, siz de kusursuz bir sandalyeye sahip olmak istiyorsanız daha fazla özelliğe dikkat etmeniz ve sahip olmanız gerekiyor.Mekanizma

Dinamik bir oturuşu teşvik etmek amacıyla hareketlerinizi takip eden bir mekanizmaya sahip olmanız önemli. Bu anlamda aşağıdaki hususları dikkate alabilirsiniz:


  • Basit sandalyeler bir sallanma veya sürekli temas mekanizmasına sahiptir. Bu, sandalyeye yaslandığınız anda arkalığın da eğileceği anlamına geliyor. Bunun için arkalığı çoğu durumda kendi ihtiyacınıza göre ayarlamanız mümkün. Böylece omurganıza binen yükü azaltabilir ve daha sağlıklı bir duruşa kavuşabilirsiniz.

  • Hareket halindeki çalışanlar için ise daha karmaşık bir çalışma şekline sahip olan ve daha çok tercih edilen senkron mekanizması öneriliyor. Bu sandalyelerde sadece arkalık değil, oturma yüzeyi de ihtiyaca uygun olarak ayarlanıyor ve eğiliyor. Bu ürünlerdeki arkalık ve oturma yüzeyi birbirine bağlı olduğu için sırtınız sürekli olarak arkalığa temas eder ve bu sayede omurgaya binen yük etkili bir şekilde azaltılır.

  • Nokta senkron mekanizmasında ise arkalık sürekli olarak sırtınızın aynı noktasına temas ettiği için giysileriniz belirli bir noktada buruşmaz. Arkalığın sırtınız boyunca yukarı ve aşağı kayması halinde gömleğiniz belirli bir noktadan sonra sırtınızın üst kısmında birikmeye ve sonuç olarak buruşmaya başlar.

  • Bunun yanı sıra otururken hareket halinde kalmanızı ve uzun saatler sonra bile konforlu bir şekilde oturmaya devam etmenizi sağladığı için eksi sallanma mekanizmasına göre sallanma mekanizması çok daha yeni ve fonksiyonlu bir donanımdır.


Arkalık/destek

Öne doğru kıvrımlı ve yükseklik ayarlı bir bel omuru desteği (omur koruyucu olarak da bilinir) kullanarak omurganıza binen yükü etkili bir şekilde azaltabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde sağlıklı bir duruşu teşvik edebilir ve sırtınızı koruyabilirsiniz.Oturaklar

İyi bir sandalyeye sahip olmak istiyorsanız, sandalyenizin mümkün olduğunca konforlu ve fonksiyonel olmasına dikkat etmenizde fayda var. Bunun için oturak yüksekliğinin ayarlanabiliyor olması önemlidir! Ayrıca, geri yaslandığınızda ön kısım asgari düzeyde hareket etmelidir. Böylece ayaklarınız sürekli olarak zemine temas etmeye devam eder ve sonuç olarak bacaklarınızdaki kan akışı düzenlenir. Bunun yanı sıra daha derin ve geniş bir yapıya sahip olan çukur oturaklar da mevcut. Bu oturakları kullanarak uzun saatlerce oturabilir ve bel ile sırtınıza binen yükü etkili bir şekilde azaltabilirsiniz. Alışveriş rehberimizi inceleyerek bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bkz. ''Ofiste sağlıklı oturma sözlüğü''.

Ürün karşılaştırması