+90 800 - 211 01 05 

Merdivenler ve iskeleler

Bizde her türlü işe ve çalışma koşuluna uygun merdiven, basamak ve iskelet bulabilirsiniz. Sunduğumuz tüm seçenekler ve tipler sağlam, ergonomik ve kaymaz özellikte olduğundan, nerede çalışırsanız çalışın, daima güvenli bir çalışma ortamına sahip olursunuz.
Ürün kategorilerimiz
Çalışma platformları
Hazır mısınız? Çalışma platformları kullanarak düşük yüksekliklerde artık çok ...
Endüstriyel merdivenler
Endüstri merdivenlerinin elinden gelmeyen iş yok: Rahat bir çıkışın yanında ...
Merdivenler
Endüstride, zanaat kollarında ve daha çok birçok işletmede elinden her türlü iş ...
Tabureler
Daha esnek, daha kullanışlı ve daha güvenli. Basamaklar, çalışma hayatınızda ...
Tekerlekli iskeleler
Yüksek kaliteli, test edilmiş ve kaymaz özellikli tekerlekli iskelet sistemleri ...

Güvenli kullanım sunan merdivenler ve iskeleler.


''Yüksekte çalışan herkes bir merdivene ihtiyaç duyar.'' Kulağa bu kadar basit gelen bir şeyin karmaşık olması beklenmez. Ancak, bir merdiven veya iskele kullanacak olan herkes belirli gereksinimleri karşılaması gerekir. Merdivenler yalnızca bu sayede güvenli bir kullanıma imkan tanıyabilir. Aşağıda bu konuyla ilgili dikkat etmeniz gereken bazı bilgiler bulabilirsiniz.Hangi amaç için hangi ürün kullanılmalıdır?Doğru ürünü seçtiğinizden emin olmak için ürün arayışına gitmeden önce kendinize bazı sorular sorabilirsiniz. 1. Çalışacağım azami yükseklik ne kadar? Çalışanların boyu da bu konuda önemli bir rol oynamaktadır.

 2. Yüksekte çalışmak için yanınızda ne kadar malzeme bulundurmanız gerekiyor? Bu anlamda taşıma kapasitesi ve basamak ile çalışma platformu genişliği de büyük bir rol oynuyor.

 3. Merdiven, basamak veya iskelenin taşıma kapasitesi ne kadar olmalıdır? Bunun için hem çalışanın hem de malzemelerin ağırlığını göz önünde bulundurun.

 4. Kullanılacak ürün ne kadar geniş olmalıdır?

 5. Merdiveni kendiniz mi taşıyacaksınız? Yoksa araçla mı taşınacak?

 6. Belirli kimyasallara, sıcaklıklara veya elektriğe karşı dayanıklı özel malzemelerden üretilmiş bir merdivene mi ihtiyaç duyuyorsunuz?


Merdiveni kullanacak çalışanlara bu ve buna benzer sorular sormaktan çekinmeyin. Ancak bu sayede güvenli bir çalışma ortamı hazırlayabilir ve çalışanların kendisini rahat hissetmesini sağlayabilirsiniz.Peki, güvenlik?: Merdiven ile iskelelerin güvenli olup olmadığını kontrol etmek amacıyla buna benzer ürünler her yıl bir kez kontrol edilmelidir. Bu kontroller hiçbir koşul altında ihmal edilmemelidir. Kontrolleri takip etmek için bir kontrol listesi kullanabilirsiniz.


Tüm bunların yanı sıra ticari amaçla kullanılacak tüm merdiven ile iskeleler DIN standartlarını eksiksiz bir şekilde karşılamalıdır: Böylece hem işletmenizi hem de çalışanlarınızı koruyabilirsiniz.Merdiven ile iskeleler için ne gibi standartlar geçerli? • Taşınabilir merdivenler DIN EN 131-1 ile 4 standartlarına uygun olmalıdır. Bunlar arasında sadece dayama ve sürgülü merdivenler değil, çok amaçlı ve mafsallı merdivenler de yer alıyor. Dikkat: 01.01.2018 tarihinden itibaren DIN EN 131 Kısım 1 ve 2 altında belirtilen standart değişiklikleri geçerli olacaktır: buna göre 3 m’nin üzerindeki tüm dayama merdivenleri bir stand genişletmesine sahip olmalıdır.

 • Basamaklar ise DIN EN 14183 standardına uygun olmalıdır. Basamaklar, en üst basamağı maks. 1,0 m yükseklikte olan küçük merdivenlerdir.

 • Tekerlekli iskeleler DIN EN 1004 standardına uygun olmalıdır. Bunlara küçük, cephe veya koruma iskeleleri dahil değildir.

 • Endüstriyel merdivenler, çalışma platformları ve geçit sistemleri de DIN EN ISO 14122-1 ila 4 standartlarına uygun olmalıdır. Bunlar makine çevrelerinde bulunan sabit sistemlerdir.

 • Sabit merdivenler DIN EN 18799-1 veya DIN EN 14094-1 standardına uygun olmalıdır. Bunlar hem acil durum merdivenleri hem de makinelere ulaşmak için geçiş sistemleri olarak kullanılabilir.


Bizde ne gibi merdiven modelleri bulabilirsiniz?Bizde bulabileceğiniz tüm merdiven ile iskeleler ilgili standart gerekliliklerini eksiksiz bir şekilde karşılıyor. Bunun için Zarges, Günzburger veya Hailo gibi ünlü tedarikçilerle çalışıyor ve EUROKRAFT performans markasına ait merdiven ile iskeleler de sunuyoruz. Böylece sadece güvenilir ve güvenli ürünlere sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. • Merdivenler: Hem dayama hem de ayaklı merdiven olarak kullanabileceğiniz çok amaçlı merdivenlerin yanı sıra size aynı zamanda tekerlekli merdivenler ve ergonomik ''ergo-pad'' tutamağa sahip merdivenler de sunuyoruz. Sıklıkla taşınması gereken merdivenler için bir katlanabilir ve yüksekliği ayarlanabilir bir model satın almanızı tavsiye ediyoruz. Ağır yükler için ise bir ağır yük merdiveni sipariş edilmelidir.

 • Tekerlekli iskeleler: Bizde bulabileceğiniz tekerlekli iskeleleri kolay ve zahmetsiz bir şekilde taşıyabilir ve muhafaza edebilirsiniz. Akıllı bağlantı mekanizması sayesinde bu mobil iskeleler kolayca kurulabiliyor. Aradığınız ürünü bulmak için çalışma, iskele ve platform yüksekliklerini filtreleyebilirsiniz.

 • Çalışma platformları: Yüksek yerlerde uzunca çalışan kişiler dar ve küçük merdiven basamaklarından ziyade geniş çalışma platformlarını tercih ediyor. Bizde bulabileceğiniz çalışma platformları birbirinden farklı birçok uzunluk ve genişlik sunuyor.

 • Endüstriyel merdivenler: Bizde bulabileceğiniz endüstriyel merdivenlerden birini sipariş ederek çalışma hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırabilirsiniz. Şantiye, ürün girişi veya makinede olması fark etmez: Endüstriyel merdivenler sayesinde istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Basamaklar: Bazen bir şeylere ulaşmak için bir veya iki basamağa sahip olmanız yetiyor. Bu ürünler sadece ofis ve mutfak ortamlarında değil, işletme ve atölye gibi ortamlarda da birçok fayda sağlıyor.


Daha fazlasını öğrenmek mi istiyorsunuz?Bunun için alışveriş rehberimizi kullanabilirsiniz:


Merdivenlerin ergonomik ve bel korumalı kullanımına yönelik bilgiler


Merdivenlerin emniyetli kullanıma yönelik 15 ipucu


Merdivenler için piktogram açıklamaları


Merdiven büyüklüklerinin seçimi hakkında ek bilgiler


Yüksekte güvenli bir çalışma için

Burada yeni DIN EN 131 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Ürün karşılaştırması