+90 800 - 211 01 05 

Tekerlekler ve makaralar

Tekerleğin icadı, günümüzde de insanoğlunun en büyük buluşu olarak kabul ediliyor. Sonuç olarak taşıma cihazlarından mobilyalara ve mobilyalardan sandalyelere kadar hayatımızı hareket halinde tutan da tekerleğin ta kendisi. Yelpazemizde her türlü çalışma ortamına, kullanım alanına ve zemin kaplamasına uygun tekerlekler bulabilirsiniz.
Ürün kategorilerimiz
Döner tablalar
Döner tabla, döner tabla dümenlerinde araç çerçevesi ve döner iskeleti ...
Döner tekerlekler, sabit tekerlekler
Tekerleklere ne zaman ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz. Bazen özel bir ...
Forklift tekerlekleri
Forklift tekerlekleri sürekli olarak yedeğini hazır bulundurmak isteyeceğiniz ...
Havalı lastikler
Havalı lastikler her koşula rahatça uyum sağlıyor çünkü daha büyük taban ...
Mobilya taşıyıcılar
Bozuk bir tekerleği mi değiştirmek istiyorsunuz veya yüksek kaliteli mobilya ...
Tekerlekler
Tekerlek sadece tekerlek midir? Tabi ki de hayır: İster poliamid tekerlek, PU ...
Alış-veriş rehberi kategorisi Tekerlekler ve makaralar

Her türlü amaca uygun tekerlek ve lastiklerAradığınız evraklara ulaşmak veya ışığı açmak için sürekli olarak yerinizden kalkmak istemiyor musunuz? O halde ofis sandalyeleri için sunduğumuz tekerlekler tam da size göre! Bu ürünleri kullanarak çalışma hayatınıza hareketlilik kazandırabilir ve istediğiniz her yere kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra transpalet lastikleri de sipariş ederek deponuzdaki tüm yükleri kolayca taşıyabilirsiniz.KAISER+KRAFT’tı ziyaret ederek her amaca uygun geniş kapsamlı bir mobilya tekerlek ve lastik, ofis sandalyesi ve taşıma cihazı yelpazesi bulabilirsiniz. Bunun için kullanım amacına uygun güvenli bir model seçmeniz yeterlidir.Tekerlekler ve lastikler arasındaki fark nedir?Lastikler genel olarak ''çıplak'' tekerleklerdir. Lastikler tipik olarak bir yüzey, jant ve kaplamayla birlikte sunulurken, tekerlekler bağlantı ve rulmanlar da dahil olmak üzere bir gövde ile birlikte sunuluyor.Bunun yanı sıra tekerlekler döner tekerlekler ve sabit tekerlekler olarak ikiye ayrılıyor. Adından da anlaşıldığı üzere döner tekerlekler dönebilir ve sabit tekerlekler de sabit özelliktedir. Taşıma arabaları için genel olarak iki döner ve iki sabit tekerlek kullanılıyor. Ancak, kısıtlı alan gibi yüksek manevra kabiliyetinin söz konusu olduğu durumlarda dört adet döner tekerlek kullanmanız da mümkündür. Gördüğünüz üzere tekerlek seçimi de en az diğer unsurlar kadar büyük önem taşıyor.Tekerlek ve lastik özellikleri nedir?İlk bakışta her ikisi de benzer özelliklere sahipmiş gibi görünse de, aralarında birçok farklı özellik bulunuyor. En önemli farklar arasında şunlar yer alıyor:  • Malzeme: Bizde birçok farklı malzemeden üretilmiş ve kendisine has özellikler sunan tekerlek ve lastikler bulabilirsiniz. İçi dolu lastik tekerlekler kötü zemin koşulları için kusursuz çözümler sunarken, poliüretan (PU) modeller oldukça yüksek dayanıklıdır ve dökme tipler de aşırı sıcaklıklara uygundur. Dahası: Bizde klasik havalı lastikler bulmanız da mümkün.


  • Rulmanlar: İhtiyacınıza uygun olarak yüksek dayanıklı rulman yataklar, sessiz çalışan düz yataklar veya hassas bilye yataklar seçeceğiniz tamamıyla size kalmış.


  • Bağlantı: Tekerlekler için kullanılacak bağlantı türü de önemli. KAISER+KRAFT size bunun için altı farklı bağlantı seçeneği sunuyor. Tekerlekleriniz için palet bağlantıları, arka delik bağlantısı veya sağlama bağlantısı kullanacağınız tamamıyla size kalmış.


Seçim esnasında nelere dikkat edilmelidir?Doğru tekerlek ve lastik seçimi esnasında malzeme, yatak ve bağlantı türü gibi dikkat etmeniz gereken birçok özellik yer alıyor. Bunun için aşağıdaki özelliklere dikkat edebilirsiniz:  • Taşıma kapasitesi: Bunun için ''taşıma kapasitesi = boş cihaz ağırlığı + maks. yük / 3'' hesaplama formülünü kullanabilirsiniz. Bu sayede taşıma cihazınızın sadece üç tekerleği yere temas ettiği durumlarda bile her şeyin olması gerektiği yerde kaldığından emin olabilirsiniz.

  • İtme ve yuvarlanma direnci: Bu dirençler size bir arabayı veya cihazı hareket ettirmek ve hareket halinde tutmak için ne kadar kuvvet uygulamanız gerektiğini belirler.

  • Sıcaklık direnci: Örneğin, soğutma odalarında kullanılacak tekerlek ve lastikler düşük sıcaklıklara uygun olmalıdır.

  • Aşınmaya karşı direnç: Aşınma direnci ne kadar yüksekse, mekanik aşınma olasılığı da bir o kadar düşük olur.


Ahşap, linolyum veya fayans zeminlerinizi korumak mı istiyorsunuz? O halde termoplastik lastik tekerlek ve lastiklerimiz sizin için biçilmiş kaftan. Bu anlamda kullanacağınız bağlantı türünün de uygun olmasına dikkat edin. Bası taşıma cihazları için sadece belirli bağlantı türlerinin uygun olduğunu unutmayın. Herhangi bir sorunuz olması halinde bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin!Daha fazla bilgi mi arıyorsunuz?Bunun için hemen şimdi tekerlek ve lastikler alışveriş rehberimizi inceleyebilir veya plastik türleri (lastikler) alışveriş rehberimize bir göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra taşıma rehberimizi inceleyerek taşıma cihazları ve aksesuarları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Başka sorularınız da mı var? Belirli koşullara karşı dayanıklı veya kaldırma arabanıza uygun özel tekerlekler mi arıyorsunuz? O halde bizi neden aramıyorsunuz? Size memnuniyetle yardımcı oluruz. Bizde her amaca ve ihtiyaca uygun bir çözüm bulabilirsiniz.

Ürün karşılaştırması