+90 800 - 211 01 05 

Marka seçimi

Seçimi daralt
(çoklu seçim yapmak mümkün)

Fiyat net

Fiyat net sınırla

-
Marka
Ampul
Enerji tüketim sınıfı
Işık rengi
Lamba ayağı
Özellik
Renk
Ürün tipi
Yükseklik
 

Lambalar

Bir zamanlar gaz, mum ve petrolün karanlığı aydınlattığı yerlerde, bugün çok şık bir görünüme bürünmüş olan ve sıcak, nötr veya soğuk beyaz ışık yayan LED aydınlatması, büyüteçli lamba, el feneri veya acil elektrik aydınlatması gibi lamba ve aydınlatmalar olarak hüküm sürüyor. Seçenekler en az mağazamızda bulunan lamba ve aydınlatmalar kadar çok çeşitli!
75 ürün bulundu
| | |
MAUL - İş yeri lambası, 360° döndürülebilir
3 x 14 Watt gücünde, 400 mm uzunluğunda 2 mafsallı kol
Net
1.060,- TL
MAUL - Enerji tasarruflu lamba
sabit ve kelepçe ayağı
Net
295,50 TL
Net
517,- TL
MAUL - Halojen masa lambası, 50 W
sabit ve kelepçe ayağı
Net
295,- TL
Net
574,- TL
Waldmann - Ofis aydınlatması, beyaz
iki kollu, aydınlatma kafası dörtgen
Net
2.280,- TL
Waldmann - Ofis aydınlatması, beyaz
tek kollu, aydınlatma kafası yuvarlak
Net
1.760,- TL
Net
257,- TL
Net
183,80 TL
Net
731,- TL
Net
617,- TL
Net
1.730,- TL
Net
356,50 TL
Net
382,- TL
Net
2.055,- TL
Net
992,- TL
75 ürün bulundu

Aydınlık bir ortam sunan yüksek verimli aydınlatmalar ve lambalar!Doğru aydınlatmanın ne denli önemli olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Burada işletmeniz için doğru aydınlatmayı kolayca bulabilirsiniz. KAISER+KRAFT’ın geniş kapsamlı ürün yelpazesinde yer alan aydınlatmalar ve lambalar size sadece daha güzel bir çalışma ortamı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda çalışanlarınızın da üretkenliğini artırıyor. Doğru aydınlatma seçimi esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini burada öğrenebilirsiniz.Kusursuz ışık rengi ve parlaklık uyumu: Aydınlatma seçimi esnasında nelere dikkat edilmeli?Siz de kendi ihtiyacınıza uygun bir aydınlatma arıyorsanız üç şeyi göz önünde bulundurmanız önemli:  1. Kelvin cinsinden belirtilen ışık rengi (renk sıcaklığı). Kelvin cinsiden renk sıcaklığı arttıkça, ışık rengi beyaza döner.

  2. Lux cinsinden belirtilen aydınlatma gücü; başka bir deyişle, ışık gücü.

  3. Işık parlaklığı: Eskiden Watt (W) ve günümüzde Lumen (lm) olarak belirtilir.


Doğru ışık rengine sahip aydınlatmalar ve lambalar kullanarak bir değil, birçok avantaj sağlayabilirsiniz. Bu sayede konsantrasyonu artıran, yorgunluğu azaltan ve kullandığınız eşyaların rengini ve şeklini en iyi şekilde yansıtan bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz.Aydınlatma ve lambaların parlaklığı da oldukça önemli bir rol oynuyor: Yapılan iş ne kadar hassas ise, parlaklık da bir o kadar yüksek olmalıdır.Ofis alanında kullanılacak yazı masası aydınlatmaları gün ışığına benzer bir ışık rengine (5300 K üzerinde) veya nötr bir etkiye sahip ışık rengine (yakl. 4000 ila 5300 K) sahip olmalıdır – parlaklık en az 500 Lux olmalıdır.


Buna benzer bir kombinasyon kullanarak çalışma ortamınızı etkili bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Dahası: Doğru ışık seçimi esnasında monitör gibi kendi soğuk ışığını üreten diğer ışık kaynaklarıyla etkili bir uyum yakalamaya özen gösterin.Çalışma tezgahı veya hijyenik mekan masası başında çalışan herkes, gözlerini dinlendirecek ve konsantrasyonu artıracak bir aydınlatma ve lambaya ihtiyaç duyar.Bunun için maks. 1500 Lux’a kadar parlaklık sunan ve çalışma ortamına uygun bir ışık rengi üreten bir aydınlatmaya ihtiyaç duyarsınız. Tıbbi alanda, (organik) kırmızı tonlar nötr beyaz renklerle kusursuz bir şekilde kombine edilir. Gün ışığına benzer ışık üreten aydınlatma ve lambalar ise iş parçaları kullanılan ortamlarda her bir parça arasında etkili bir kontrast sağlamak için kullanılır. Bu, birbirine çok benzemesine rağmen küçük farklılıklar barındıran iş parçalarını birbirinden ayırmak için idealdir.Görünürlülük ve konsantrasyonu artırmaktan ziyade davetkar bir atmosfer yaratmak için kullanılan aydınlatma ve lambalar ise farklı özelliklere sahiptir. Bu lambalar için parlaklık ve renk skalasının diğer tarafına bakmanız gerekir. Sıcak beyaz tonlar (2700 ila 3300 K) ve 500 Lux’un altında (ayarlanabilir) bir parlaklık ile tüm ziyaretçi ve müşterilerinizi sıcak bir şekilde karşılayabilirsiniz.Hangi lambalar hangi alanlarda kullanılmalıdır?KAISER+KRAFT’ta her alana ve ihtiyaca uygun bir aydınlatma çözümü bulabilirsiniz. Bu anlamda aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanızda fayda var:  • İş parçalarını ortaya çıkarmak ve büyütmek için atölye ve endüstri kullanımına uyguna büyüteçli çalışma yeri aydınlatmaları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Yazı masası aydınlatmaları olarak göz kamaşmasını önleyen ayarlanabilir ve yüksekliği uyarlanabilir lambalar kullanmanızı öneriyoruz.

  • Depo ve benzeri alanlarda bulunan geniş alanları ve koridorları aydınlatmak için ise büyük ve perdahlanmış bir yüzeye sahip tavan lambaları kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bu tür lambaların aydınlatma etkisi %100 aşağıya doğrudur.

  • Daha hoş bir aydınlatma çözümü arayanlar için parlaklığı isteğe göre ayarlanabilen modern tasarımlı sıcak bir ayaklı lamba modeli sunuyoruz. Hem zemini hem de tavanı aydınlatmak isteyenler için bu lamba modelini öneriyoruz.


Siz de kendi işletme ve çalışma alanınıza uygun en iyi aydınlatma ve lamba çözümünü arıyorsanız hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün karşılaştırması