+90 800 - 211 01 05 
  Sayfayı yazdır
Avrupa Birliği REACH TüzüğüDeğerli Müşterimiz,

Çevreyi korumak, işletme politikamızın ve günlük işimizin önemli bir parçasıdır.

Europäische Chemikalienagentur (ECHA/Avrupa Kimyasallar Ajansı) ilk aday listesini yayınladıktan sonra, derhal komple tedarikçi zincirimizde kapsamlı bir anket gerçekleştirdik. Bu anket vesilesiyle ön tedarikçilerimiz, ürünlerimizin Yüksek Risk Taşıyan Maddeler (SVHV) içermediğini onayladı. Aday listesine yapılan eklemelere kısa sürede tepki verdik ve gelecekte de gelişmeleri yakı bir şekilde takip edeceğiz.

Bugünkü bilgilerimiz ışığında sadece aşağıda sıralanan ürünler bir SVHC maddesi olan DEHP (yumuşatıcı) içermektedir:

Ürün numaraları:

709882 - Lastik halkalı paspas
709884 - Lastik halkalı paspas
709885 - Lastik halkalı paspas
716667 - Bağlantı klipsi

Ayrıca, tarafımızdan satışı gerçekleştirilen Kärcher ürünlerinde de DEHP bileşenleri bulunabilir. Ancak ürünler amacına uygun kullanıldıklarında, bu maddeler sağlık ve çevre için bir tehlike oluşturmamaktadır. Bu maddelerin kullanımı, yürürlükteki yasal düzenlemelere uygundur. Belirtilen üretici, olası yasaklamaların önüne geçmek için daha şimdiden etkin bir şekilde bu maddelerin yerine teknolojinin elverdiği ölçüde başka maddeler kullanma çalışmalarını sürdürmektedir.

Bundan sonra da sizlere, çevrenin korunmasına yönelik genel geçerli direktifleri dikkate alarak eksiksiz bir ürün güvenliği sunmak için azami ölçüde gayret göstereceğimizden emin olunuz.


Daha detaylı bilgi taleplerinizi her zaman memnuniyetle karşılamaktayız.

Ürün karşılaştırması