+90 800 - 211 01 05 

Raf sistemleri

Düzgün. Dayanıklı. Sağlam. Çekici ve akıllı. Bahsettiğimiz şey ne rüyalarınızın kadını ne de rüyalarınızın erkeği. Konumuz raflar. Evraklar ve paletler için. Ofis veya depo için. Modüler sistemde veya tek başına. Size şirket içi organizasyonunuza ve mekansal şartlarınıza uygun bireysel çözümler sunuyoruz.
Ürün kategorilerimiz
Ağır yük rafları
Ağır yük raflarımızla her şeyi depolayabilirsiniz. Destek çerçevesi, travers ve ...
Büro rafları
İyi görünümlü, dayanıklı ve mümkün olduğu kadar basit olmalılar. Merak etmeyin, ...
Geçmeli raflar
Geçmeli raflar hayal edebileceğinizden de daha hızlı bir kullanım sağlıyor. ...
Geniş aralıklı raflar
''Şöyle köşeye doğru yerleştir.'' ''Yok, diğer türlü!'' ''Şuradan sığması ...
Klasör rafları
Evrak dolapları olmasaydı halimiz ne olurdu? Muhtemelen oldukça mutsuz olurduk ...
Konsol kolu raflar
Uzun, daha uzun, en uzun: Depolanacak ürünleriniz. İyi, daha iyi, en iyisi: ...
Kutu rafları
Önü açık depolama kutularınız veya raf kutularınız kendilerine yeni bir ev ...
Modüler sistemde raflar
Uymayan bir şeyler varsa, merak etmeyin, onu da uydururuz: Raflarınızı yeni ...
Özel mallar için raflar
Bu jantlar, variller ve küçük bidonlar nereye girecek? Normal raflar asla olmaz. ...
Palet rafları
Paletli dolaplar en ağır yüklere dayanırlar ve oldukça güçlüdürler. Asıl ...
Tablalı raflar
Ne mutlu ki levha standları ve tablalı raflar var çünkü aksi takdirde sacları, ...
Vidalı raf sistemleri
Vidalı raflarımız vidaların birleşimi ile kolayca kuruluyor ve öyle sağlam ...

Raf sistemleri: İstifleme ustası olmak için her şey!Küçük bir soru: Raf sistemleri olmadan çalışabilir miydiniz? Yüksek olasılıkla cevabınız ''Hayır''. Raf sistemleri size sadece düzenli bir çalışma ortamı sağlamakla kalmaz, her türlü lojistik ve güvenlik ihtiyacınızı da eksiksiz bir şekilde karşılar. Bu ürünler birçok insanın düşündüğünden çok daha önemli olduğundan ve sayısız avantajı bir arada sunduğundan bu ürünler için depolama ürün alanımızda geniş bir bölüm ayırdık.Bir depoda kullanılacak raf sistemlerinde nelere dikkat edilmelidir?Bizde sayısız raf sistemi çözümü bulabilirsiniz; ancak, hangi raf sisteminin sizin için en uygun olduğunu öğrenmek için depolanacak ürünleri göz önünde bulundurun: • Konsol kollu raflar bu anlamda ahşap çıtalar veya borular gibi uzun ürünler için idealdir.

 • Ağır yük rafları ise sadece büyük ve ağır ürünler için değil, birçok küçük ürünün bir araya gelmesi sonucunda yüksek bir toplam ağırlığa ulaşan benzeri ürünler için de uygundur.

 • Palet rafları -isminden de anlaşılacağı üzere- palet üzerinde teslim edilen veya depolanan ürünlerin kolay ve zahmetsiz bir şekilde depolanmasına ve sınıflandırılmasına olanak tanıyor.


Dahası: Bu ürünler sadece depolama alanlarında değil, ofis alanlarında da ofis rafları gibi ürünler sayesinde sayısız avantaj sunuyor.
Raf sistemleri söz konusu olduğunda hangi düzenlemelere dikkat edilmelidir?Raf sistemlerinin kurulumu, denetimi ve bakımı ile ilgili olarak bu üç gereksinime daima dikkat etmelisiniz: • DGUV Yönetmeliği 108-007 (eski BGR 234)

 • Alman İşletme Güvenliği Yönetmeliği (Betr. SichV)

 • DIN EN 15635 (çelik raflar için)


Hatırlatma: Raf sistemlerinin yüksekliği veya boyutu konusunda herhangi bir yasal sınırlama belirtilmemesine rağmen, 7 metrenin üzerindeki raf yükseklikleri için bazı ülkelerde bir inşaat ruhsatı alınmalıdır.Siz de hemen şimdi çalışanlarımızla iletişime geçebilir ve depolama rafları ile ilgili olarak tam kapsamlı yardım ve destek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.Standart ve özel gereksinimlere uygun en iyi raf sistemini nasıl bulabilirim?Siz de kısıtlı bir depolama alanına sahipseniz, mevcut alanınızdan mümkün olan en iyi şekilde faydalanmak istersiniz. Ancak, tüm ürünler F tipi sistemler için uygun değildir.Bunun için size sadece standart sistemler değil, belirli ihtiyaçlara uygun özel raf sistemleri de sunuyoruz. Kısacası: Bize her konuda güvenebilirsiniz! Vishay Electronic şirketi için hazırladığımız komple depolama çözümü bunun için harika bir örnek teşkil ediyor. Bu proje kapsamında benzersiz bir ''Deniz altında raflar'' projesi hazırladık ve hayata geçirdik.Proje yöneticilerimiz, bu gibi projelerde her zaman aynı sorulara odaklanıyor: • Depo bölümünde en çok alanı kaplayacak ürünler hangisi?

 • Bu ürünlerin boyu, ağırlığı ve depolama koşulları ne?

 • Ürünler, raflara nasıl yerleştirilecek ve raflardan nasıl indirilecek?

 • Hangi ürünler daha çok ve hangileri daha az kullanılacak?

 • Depodaki ürünler A’dan B’ye nasıl taşınacak?


Raf üreticileri bu gibi sistemlerin kolayca kurulabileceği, kullanılabileceği ve sonradan donatılabileceği için çoğu durumda standart raf sistemlerinin kullanılmasını öneriyor.Ancak, raf sistemlerinin özel gereklilikleri karşılaması gerektiği durumlarda, bu sistemler ne yazık ki yetersiz kalıyor. Siz de belirli ihtiyaçlara uygun özel çözümler arıyorsanız hemen şimdi CAD planlama hizmetimizden faydalanmaya başlayabilirsiniz.Size nasıl yardımcı olabiliriz?Bizimle iletişime geçerek raf sistemleri hakkında merak ettiğiniz ve ihtiyacınıza uygun en iyi raf donanımına sahip olmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi öğrenebilirsiniz. Siz de hemen şimdi bizimle iletişime geçin ve köklü bilgi birikimimizden faydalanmaya başlayın!

Ürün karşılaştırması