+90 800 - 211 01 05 

Güvenlik işaretleri ve tabelalar

Arılar neden siyah-sarı çizgili, zehirli mantarlar kırmızı ve zehirli kurbağalar mavi renklidir? Çok Basit: Çünkü çok tehlikeliler! Uyarı renkleri hemen dikkat çeker: Söz konusu güvenlik işaretleri gibi tabelalar olduğunda Avrupa genelinde kırmızı ile beyaz renk kombinasyonun yanı sıra turuncu ve sarı ile siyah kombinasyonu en çok tercih edilen renklerdir.
Ürün kategorilerimiz

Önce güvenlik!Başta güvenlik işaretleri ve tabelaları olmak üzere ASR A1.3 ve EN ISO 7010 gereksinimlerini eksiksiz bir şekilde karşılamanız hem sizin hem de çalışanlarınız için çok önemli. Bununla birlikte koruyucu direktiflere ve standartlara uymanız da önemli. Bu direktif ve standartlar tüm Avrupa genelinde geçerli olan tek tip bir güvenlik levhasına dikkat çeker. Dolayısıyla doğru sağlık ve güvenlik işaretlerini kullanarak tüm şirket alanınızın daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Siz de hemen şimdi doğru ürünleri sipariş ederek hem iş makinelerinin ve trafiğin bulunduğu tehlikeli alanları hem de girilmesi yasak alanları etkili bir şekilde işaretleyebilirsiniz. Peki, siz hangisine ihtiyaç duyuyorsunuz?Doğru kategorilere ayrılmış: Güvenlik işaretlerimizAçık konuşalım: Var olan tüm güvenlik işaretlerini gerçekten biliyor musunuz? Aslında bilmenize de gerek yok! Bunun için tüm işaretler belirli kategori ve alanlara ayrılmıştır. Bunun için kullanım alanını belirlemeniz yeterli. Bizde her amaca ve ihtiyaca uygun bir ürün bulabilirsiniz.1. Kategori E: Acil durum işaretleri


Yeşil tabelalar kare şeklindedir ve işaretler eşliğinde sinyal beyaz renkli yazılara sahiptir. Bu tabelalar sayesinde ilk yardım donanımlarını, acil çıkışları ve kaçış yollarını kolayca bulabilirsiniz. Kaçış yolları karanlıkta da görülebilir olması gerektiğinde daima yanmalıdır. Kendi bataryalarına sahip olan bu tabelalar elektrik kesintisi halinde de yanmaya devam eder.


2. Kategori P: Yasak işaretleri


Burada tüm işaretler sinyal kırmızı renge sahiptir. Bu tabelalarda nelerin yasak olduğunu ve nerelerden uzak durmanız gerektiğini kolayca görebilirsiniz.


3. Kategori W: Uyarı işaretleri


İşletmelerde, duvarlarda ve makinelerde... Uyarı tabelaları üçgen şeklindedir ve siyah ile sinyal sarısı piktogramlar aracılığıyla olası bir tehlikeye dikkat çeker. Bu işaretlerin asıl amacı dikkat çekmektir.


4. Kategori M: Mecburiyet işaretleri


Mecburiyet işaretleri daire şeklindedir ve çalışma kazalarını önlemek için kullanılır. Mavi tabelaları takip ederek hangi ürünün nasıl kullanılması gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz: Beyaz piktogramlar ise belirli kurallara dikkat çeker.


5. Kategori F: Yangın koruması işaretleri


Yangın koruma işaretleri kare şeklindedir ve kırmızı bir arka plan üzerinde beyaz piktogramlara sahiptir: Yangın durumunda bu tabelaları takip ederek yangın alarmı, merdiveni ve söndürücüsünü kolayca bulabilirsiniz. Bu tabelalar olası bir elektrik kesintisi halinde de görülebilmesi için karanlıkta yanmaya devam etmelidir.Görünürlük


Hatırlatma: Güvenlik işaretlerini yerleştirmeden önce bu işaretlerin kolayca görülebilecek doğru yerlere konuşlandırıldığından emin olun. Bu durum özellikle kaçış yolları işaretleri için geçerlidir. Siz de hemen şimdi alışveriş rehberimizi inceleyerek güvenlik işaretiyle ilgili olarak hangi görüş mesafelerine uymanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olması halinde bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.Unutmadan:


Kendinden yapışkanlı tabelalar özellikle temiz yüzeyler için harika bir alternatif oluşturur ve diğer güvenlik işaretlerine ek olarak tamamlayıcı bir görevi görür. Ancak, kendinden yapışkanlı tabelaları duvar kağıdı, dolap ve raf duvarlarına yerleştirmeden önce bu yüzeyleri tüm yağ ve kir birikintilerinden tam olarak arındırdığınızdan emin olun.

Ürün karşılaştırması