+90 800 - 211 01 05 

Marka seçimi

Seçimi daralt
(çoklu seçim yapmak mümkün)

Fiyat net

Fiyat net sınırla

-
Marka
Çap
Genişlik
Isıya karşı dayanıklılık
Kullanım yeri
Maks. gözetleme mesafesi
Malzeme
Min. gözetleme mesafesi
Şekil
Yükseklik
 

Trafik aynaları, güvenlik aynaları

Ayna ayna söyle bana… Bugün burada sorulması gereken soru kimin en güzel olduğundan ziyade kimin doğru olduğudur. Bu amaç doğrultusunda trafik aynalarımız uygun yerlere yerleştirildiğinde fabrika ve işletme sahasında, ulaşım rotalarında, giriş yollarında veya alt geçitlerde daha fazla görüş açısı ve güvenlik sağlamaktadır.
29 ürün bulundu
| | |
Net
adet ve üzeri 7.010,- TL
Net
adet ve üzeri 531,- TL
Net
adet ve üzeri 1.970,- TL
Akrilik cam trafik aynası
polistiren çerçeve, dikdörtgen
Net
adet ve üzeri 2.025,- TL
Net
adet ve üzeri 7.880,- TL
EUROKRAFT - İç ve dış mekanlar için trafik ayna
dörtgen, direğe monte etmek için tutucu
Net
adet ve üzeri 1.670,- TL
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
Yeni
Fiyatları lütfen sorunuz
EUROKRAFT - Geniş açılı ayna
iç ve dış mekanlar için, 180°
Net
adet ve üzeri 3.005,- TL
Panorama ayna
görüş açısı 90°
Net
adet ve üzeri 531,- TL
Panorama ayna
görüş açısı 180°
Net
adet ve üzeri 933,- TL
Panorama ayna
görüş açısı 360°
Net
adet ve üzeri 1.450,- TL
EUROKRAFT - Gözetleme aynası
darbelere dayanıklı akrilik cam
Net
920,- TL
Net
adet ve üzeri 855,- TL
Trafik aynası
sekurit ayna, plastik çerçeve, kırmızı yansıtıcı
Net
adet ve üzeri 2.280,- TL
Trafik aynası
krom-nikel-çelik, paslanmaz
Net
adet ve üzeri 2.740,- TL
Sekurit cam trafik aynası
çerçevesiz, kırmızı/beyaz yansımalı kenar
Net
adet ve üzeri 1.835,- TL
Gözetleme aynası
sarı siyah uyarı işaretlemeli çerçeve
Net
adet ve üzeri 1.735,- TL
Net
adet ve üzeri 975,- TL
Akrilik cam trafik aynası
polistiren çerçeve, yuvarlak
Net
adet ve üzeri 2.395,- TL
Net
adet ve üzeri 1.655,- TL
XXL formatında trafik aynası
akrilik cam, g x y 1200 x 1000 mm
Net
6.925,- TL
29 ürün bulundu

Trafik aynaları ve güvenlik aynaları: Her şey kontrol altındaKöşeleri dönerken veya hareketli işletim alanlarında bulunurken yolun açık olup olmadığını anlamak bazen gerçekten de imkansız olabiliyor.Ancak, siz de hemen şimdi bir trafik aynası sipariş ederek bu kabusa bir son verebilirsiniz. Bunun için açık alanlarınız için bir ürün seçmeniz ve sipariş etmeniz yeterli.Trafik aynaları kullanımıyla ilgili bir düzenleme mevcut mu?İşletme güvenliği gibi belirli alanlar söz konusu olduğunda yasalarca öngörülmüş belirli bir trafik aynası düzenlemesi mevcut değil. İlginç olsa da, Avusturya haricindeki ülkelerde aynalar diğer trafik işaretleriyle birlikte aynı kategori içerisinde değerlendirilmemektedir. Ancak, bu aynalar en azından sigorta kapsamında önemli bir rol oynadığını veya oynayabileceğini unutmamak gerek.Öte yandan, İşyerleri için Teknik Kurallar (ASR), bu tür aynaların güvenli trafik yolları için kesinlikle birer vazgeçilmez olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bu durum özellikle kavşak ve dönüşleri kapsamaktadır.ASR tüm bunların yanı sıra güvenlik aynaların tek başına yetersiz olduğunu da açıkça ortaya koyuyor. ASR’ye göre belirli bir alanı olası tehlikelere karşı korumak için geçiş engelleri ve işaretleri kullanılması da şart.Ne tür trafik aynaları mevcut?KAISER+KRAFT’ta bulabileceğiniz trafik aynalarını bir güvenlik işareti olan kırmızı/beyaz yansıtmalı kenarlardan kolayca ayırt edebilirsiniz. Bu güvenlik işaretlerinin temel olarak iki görevi vardır: Dikkat çekmek ve orada bulunan kişiyi belirli bir tehlikeye veya duruma karşı uyarmak. Bu işaretler aynı zamanda söz konusu aynanın önemli bir göreve ve etkiye sahip olduğuna da işaret etmektedir. Bu görev ve etki ise ürüne göre değişiklik gösterir:  • Birbirinden farklı boyutlara ve şekillere sahip olan bu ürünler birçok farklı amaca hizmet eder: Böylece trafik aynasının neye dikkat çekmek istediğinizi ve hangi alanlara dikkat edilmesi gerektiğini kolayca seçebilir ve belirleyebilirsiniz. Bunun için mümkün olduğunca büyük bir aynanın seçilmesi birçok avantajı beraberinde getirir. Kısacası: Daha büyük bir ayna, daha büyük bir görüş alanı anlamına gelir.


  • Farklı gözlem mesafeleri (boyuta ve şekle göre değişiklik gösterir) montaj noktası ve trafik aynasının yönünü belirler. Bu rakamlar belirleyici bir niteliğe sahiptir. Söz konusu gözlem noktasının öngörülenlerden daha fazla olması halinde bile aynayı kullanmaya devam edebilirsiniz; ancak, bu gibi durumlarda görülebilen alan biraz daha küçük olabilir.


Üniversal açık ve kapalı alan kullanımına uygun olarak optimize edilmiş trafik aynaları darbeye dayanıklı ve kırılmaz malzemelerden üretilmiştir ve kötü hava koşullarına ve benzeri etkilere karşı dayanacak şekilde özel bağlantı malzemeleriyle donatılmıştır. Bu aynalar kış aylarında da herhangi bir işlev kaybına uğramamaktadır.Kış aylarında hangi aynalar kullanılmalıdır?Geleneksel ayna camları hem düşük sıcaklıklara hem de büyük sıcaklık dalgalanmalarına dayanacak özelliklere sahip değildir. Dolayısıyla bu tür aynaların güvenlik ve trafik aynalarımız için kullanılması da uygun değildir. Biz bunun yerine akrilik cam, paslanmaz çelik ve sekurit kullanıyoruz. Bu malzemeler buğu veya buzlanmaya karşı yeterli olmayabilir; ancak, bunun için de uygun çözümler sunuyoruz. Aynalarımızda sadece termoaktif malzemeler değil, ısıtma donanımları da kullanıyoruz. Kendi ihtiyacınıza en uygun aynayı bulmak için bizimle hemen telefonla arayabilirsiniz.

Ne tür güvenlik aynaları mevcut?KAISER+KRAFT’ta sadece bir değil, birbirinden farklı birçok farklı trafik aynası bulabilirsiniz. Burada her türlü amaca uygun bir model bulabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde karşılayabilirsiniz:  • Konveyör, makine veya benzeri alanlarda birçok fayda sağlayan küçük bombeli kontrol aynaları

  • Üretim hattında kontrol etkisi artıran yakınlaştırma etkili aynalar

  • 360 dereceye kadar bir görüş açısı sunan ve tavan ile duvara monte edilebilen paranomik aynalar

  • Çeşitli çalışma alanlarında bozulmaya neden olmayan geniş açılı kartal göz aynalar

  • Daha büyük alanlara uygun hafif bombeli üniversal aynalar
Ürün karşılaştırması